Profesionali burnos higiena – tai dantų apnašų ir akmenų šalinimas, gydomųjų (fluoro ir kt.) preparatų aplikacijos, dantų ir plombų paviršiaus poliravimas. Tai efektyvi apsauga nuo ėduonies bei periodonto ligų. Šias ligas sukelia bakterijos, esančios ant danties paviršiaus, dantenų vagelėse. Burnoje esančios bakterijos paverčia cukrų ir kitus angliavandenius rūgštimis, kurios ardo danties struktūrą. Ilgainiui  atsiranda dantų ėduonis, aplinkinių audinių susirgimai, kuriems stipriai progresuojant dantys yra prarandami. Klinikoje atliekant profesionalią burnos higieną nuo visų dantų paviršių ultragarsiniu aparatu ir specialiu rankinių instrumentų rinkiniu šalinamos mineralizuotos apnašos. Sodapūte (air flow) nuvalomas pigmentas bei minkštas apnašas. Procedūra užbaigiama dantų paviršių poliravimu.  Poliruojama besisukančiomis guminėmis galvutėmis ar šepetėliais ir specialia mažo abrazyvumo poliravimo pasta su fluoru.

Odontologijos klinikoje pacientai taip pat apmokomi individualios burnos higienos: kaip taisyklingai prižiūrėti dantis namuose, kokias priemones naudoti norint palaikyti burnos sveikatą.

Individuali burnos higiena – tai kasdienė asmens burnos ertmės priežiūra naudojant dantų šepetėlį, pastą, skalavimo skystį, higieninį siūlą ar tarpdančių šepetėlį ir kitas priemones.

Dantų balinimas - populiari ir greita dantų higienos procedūrų dalis, atliekama po burnos ertmės higienos, BlancOne sistema.